Szabó Magda Év
2016 július 11

Szabó Magda Év

Szeptemberben lesz 10 éve, hogy a hajdani klubkönyvtár felvette Szabó Magda nevét az írónő jelenlétében. Azóta is folyamatos névadónk munkásságának megismerése. Most az évfordulóhoz kapcsolódóan 2016. szeptember 23-tól 2017. október 5-ig (Szabó Magda születésének 100. évfordulójáig) Szabó Magda Évet hirdetünk.

Az első program: illusztrációs verseny a nagycsoportos óvodás és általános iskolás korosztály részére az írónő gyermek és ifjúsági műveihez – Bárány Boldizsár, Tündér Lala, Sziget-kék, Mondják meg Zsófikának, Álarcosbál, Születésnap, Abigél – kapcsolódóan. (a felsorolt művek a könyvtárból korlátozott számban kikölcsönözhetők)
A jelentkezők számától függően előselejtezőt tartanánk, s a szeptember 23-i kiállításra már csak a legjobb pályaművek kerülnének. Az elkészült alkotásokat szeptember 15-én 18 óráig kérjük leadni a Szabó Magda Könyvtár és Közösségi Házban.

A pályaműveket tetszőleges technikával /grafika, zsírkréta, vízfesték…, esetleg montázs/ lehet készíteni, A/3-.as vagy A/4-es méretben. A kép hátoldalára kerüljön az alkotó neve, életkora és az illusztrált mű címe.

Filák Lászlóné

Szabó Magda Könyvtár és Közösségi Ház