2022_09_okt [2022/10/20 15:35] (aktuális)

Következő lapzárta: november 14. ? (november-december összevont szánként jelenik meg) Következő lapzárta: november 14. ? (november-december összevont szánként jelenik meg)
 +**<font inherit/​inherit;;​inherit;;#​f1c40f>​KIVETTEM AZ ANYAGOT, DOLGOZOK VELE. MÓDOSÍTÁST KÉREM JELEZNI NEKEM! KÖSZÖNÖM - BÉLA</​font>​**

====== Önkormányzat ====== ====== Önkormányzat ======
 +
 +===== Tisztelt Lakosság! =====
 +
 +Ebben a változó gazdasági helyzetben Felsőpakony Nagyközség Önkormányzatának két nagyon fontos feladata van. Meg kell védenie a nehéz helyzetbe került Felsőpakonyi lakosokat, emellett a településvezetés és a fenntartása alá tartozó intézmények fenntartási költségeit csökkenteni kell. Mindezek értelmében egy rezsivédelmi intézkedéscsomagot készített elő Önkormányzatunk,​ mely kiterjed az Önkormányzatra és annak összes intézményére,​ kezelésében lévő területre.\\
 +Jelen intézkedési terv 2022. november 1. napjától hatályos, és visszavonásig,​ de legkésőbb 2023. március 31-ig alkalmazni szükséges.
 +Péntek: zárva tart.\\
 +**Az ügyfélfogadás ideje is módosul: kedden és szerdán egész nap tartunk ügyfélfogadást.** Az írásbeli kérelmeket,​ beadványokat a Hivatal bejáratánál elhelyezett postaládába a fenti időpontokon kívül is, bármikor el lehet helyezni. Sürgős anyakönyvi ügyekben (haláleset anyakönyvezése) Kronvalter Emília elérhető a 06-20/​947-1509-es telefonszámon.
 +
 +**Szabó Magda Könyvtár és Közösségi Ház** \\
 +A Közösségi Ház munkarendje az alábbiak szerint módosul:\\
 +Hétfő és csütörtök:​ 10:00 – 18:00-ig,\\
 +Kedd és szerda: 08:00 – 16:00-ig,\\
 +A Lagúna Rendezvényház bezárásra kerül átmenetileg,​ 2022. november 1. és 2023. március 31. között. A már lekötött hétvégi rendezvények megtartása engedélyezett a hatályos díjfizetési kötelezettség mellett, kizárólag 2022. december 31-ig. Minden tánccsoport órája átszervezésre kerül a Lagúna Rendezvényházból a Könyvtár nagytermébe.
 +
 +A költségeink további csökkentése érdekében,​ lekapcsoljuk a templomok reflektor világítását,​ csökkentjük a karácsonyi díszkivilágítás mennyiségét,​ illetve folyamatosan egyeztetéseket folytatunk arról, hogyan lehet a közvilágítási költségeket csökkenteni (pl. fényerő csökkentésével,​ lámpatestek lekapcsolásával).\\
 +Fenntartjuk a jogot arra, hogy az intézkedési tervet módosítsuk a gyakorlati alkalmazás,​ tapasztalok függvényében.
 +
 +**Nagy János** polgármester
 +
 +
 +===== Megkezdődött az egészségmegőrző csomagok kiosztása =====
 +
 +Ahogy az elmúlt években, úgy idén sem maradt el a 65 év feletti felsőpakonyi lakosok számára készített egészségmegőrző csomagok kiosztása. Idén mézzel, teával, vitaminnal és citromlével készültünk szépkorú lakosaink számára.
 +
 +Ezúton jelezzük, hogy ha valakit nem találnak otthon október 31-ig, utólagosan november 2-tól 18-ig előre egyeztetett időpontban átvehetik csomagjaikat a Polgármesteri Hivatalban.
 +
 +Felsőpakony Nagyközség Önkormányzata és Képviselő-testülete nevében mindenkinek jó egészséget kívánunk!

+

===== Szeptember... Újrakezdés,​ új lehetőség ===== ===== Szeptember... Újrakezdés,​ új lehetőség =====
Sor 157: Sor 206:
 ==== Őszi futóverseny ==== ==== Őszi futóverseny ====

-Szeptember 28-án a Magyar ​diáksport naphoz ​kapcsolódóan tartottuk meg hagyományos őszi futóversenyünket a felsőpakonyi sportpályán. Ragyogó napsütésben,​ ideális körülmények között, fegyelmezetten vonultunk ki a sportpályára,​ hogy a stadion pazar környezetében fussák le a kijelölt távokat tanulóink. A versenyen ​a felmentett tanulók kivételével mindenki részt vett korosztályának megfelelő versenyszámokban,​ melynek ​eredményei a felső és alsó tagozaton a következők:​ +Szeptember 28-án a Magyar ​Diáksport Naphoz ​kapcsolódóan tartottuk meg hagyományos őszi futóversenyünket a felsőpakonyi sportpályán. Ragyogó napsütésben,​ ideális körülmények között, fegyelmezetten vonultunk ki a sportpályára,​ hogy a stadion pazar környezetében fussák le a kijelölt ​(nagykör, 60 méter, váltófutás) ​távokat tanulóink. A versenyeken ​a felmentett tanulók kivételével mindenki részt vett korosztályának megfelelő versenyszámokban,​ melynek ​eredményeit iskolánk honlapján lehet megtekinteni ​//(iskola.felsopakony.hu) //
-7.évolyam\\ +
-fiúk (2 kör): // I. Völgyesi Krisztofer, II. Győri Péter, III. Dömény Levente// \\ +
-7. lányok (1 kör): //I. Palásti Dzsenifer, II. Antal Fruzsina,​III. Füg Dorina// +
- +
-8. évfolyam\\ +
-fiúk (2 kör): //I. Tóth Ruben, II. Kovács Bulcsú ,III. Kovács Benedek Zsolt// \\ +
-lányok (2 kör): //I. Chiorean Anda, II. Janicsák Viktória, III. Domokos Anita// +

+//​Utánpótlás://​ \\
 +**U7:** Gyerekek az elmúlt hónapban két Bozsik-fesztiválon vettek részt. Sok gól és rengeteg ügyes passz, illetve lövés született a fesztiválokon,​ ami miatt büszkék lehetünk a legkisebb korosztályunkra!\\
 +U9: Egész nagy létszámmal volt jelent **//​Fenyvesi Krisztián//​** ​ csapata a fesztiválokon sikerült két csapatot is indítani. Volt pár újonc is akik láthatóan nagyon élvezték a fesztivált.\\
 +**U11:** Soroksáron megrendezett tornákon rengeteget fejlődnek a gyerekek, nagyon izgalmas mérkőzéseket játszanak, és mellé szép gólokat is lőnek. //**Bánki Zoltán**// ​ értékelése a legutóbbi tornáról: //„Az első meccsen a Csepel ellen még az öltözőben maradtunk. A második meccsen már magunkra találtunk, volt sok passz, ezáltal jó játék is. Sajnos a kapu előtt pontatlanok voltunk, ez megbosszulta magát. A harmadik meccsre viszont minden összeállt,​ a jó játék mellé jöttek a gólok is, ezáltal sokat mozogtak a srácok. Negyedik meccsen hiába vezettünk a végére elfáradtak a fiúk. Van még min dolgozni az edzéseken. Összességében nagyon tanulságos torna volt. Szép volt fiúk Hajrá Felsőpakony! “// \\
 +**U13: //Barta Zoltán//​** ​ csapata 4 mérkőzést játszott az elmúlt időben, 2 vereséget 1 döntetlent és egy győzelmet elérve. Zoltán értékelése az elmúlt mérkőzésekről://​ „Ismerős helyszínre látogattunk,​ Kőbánya 2. számú csapata ellen játszottunk. A mérkőzést egy igencsak felforgatott felállásban kellett játszanunk,​ a sok hiányzónk miatt. Ennek eredménye volt a gyorsan bekapott 2 gól, ami után felébredt a csapat, és próbáltunk támadásokat építeni. Létszámunk miatt erőnlétben egy picit elfogytunk, de annak a 9 gyereknek, aki játszott helyén volt a szíve és az utolsó percig küzdött a gólért.”\\
 +„Nehezen indult a mérkőzésre való ráhangolódás,​ hiszen csapatunk nem kapott öltözőt ezáltal a folyosón kellett, hogy átöltözzünk,​ utána pedig 45 perccel később kezdődött a mérkőzés egy banális bírói ténykedés miatt. Ez a közjáték az első negyedben meg is látszódott a pályán, nehézkes játékkal, helyzet nélkül. Létszámunkból fakadóan sok játékos tudott szerephez jutni, ezáltal mindig tudtunk frissíteni a csapaton. Sok jó egyéni teljesítményt láttam a pályán, külön kiemelendő Szabára Zalán kapusunk védései, vagy éppen Horváth Dávid-Csipak Zsombor harciassága,​ de a többi játékosom is bebizonyította,​ hogy van szíve küzdeni a pályán. a küzdeni akarásnak győzelem lett a vége, hiszen az utolsó percekben kiharcoltuk a 3 pontot.\\
 +Gratulálok a teljes csapatnak!”//​ \\
 +**U15: **Egyelőre győzelem nélkül áll **//​Baranyai Tamás//​** ​ csapata a bajnokságban. Tamás értékelése a mérkőzésekről:​ //„Annak tudatában készültünk az Ócsa elleni összecsapásra,​ hogy tudtuk, ellenfelünk 4 meccs alatt 26 gólt lőtt és abból egy játékos egyedül 17 gólt szerzett. A mérkőzés meglepően jól kezdődött,​ jól védekeztünk és a kapujukig is eljutottunk többször. Sajnos utána szögletből 2 gólt is kaptunk, ami sajnos a játékosok termeti különbségéből adódott. A második félidőben sajnos ellenfelünk gólkirálya többször is betalált, igaz ez sokszor a mi egyéni hibáinkból következett. Összességében egy jó erőkből álló ellenféltől kaptunk ki, pozitívum viszont, hogy amit az öltözőben megbeszéltünk azt próbáltuk megvalósítani. Küzdöttünk becsülettel és a jó hangulat megmaradt a meccs végén is eredménytől függetlenül,​ és ami a legfontosabb,​ hogy sok helyen a fejlődés is megfigyelhető az első meccsekhez képest. „\\
 +“Hétvégén Dabas-Gyón csapatához látogattunk. Nem véletlenül választottam a mellékelt képet, mert sajnos ez a két momentum volt mérvadó a mérkőzésre:​ a középkezdés és az ácsorgás a pálya minden szegletében. Az eddigi eredményeket nézve két önbizalom hiányos csapat lépett pályára, de sajnos nem a mi felünkre billent a mérleg nyelve. A mérkőzés elején nagyon gyorsan kaptunk 3 gólt, amivel sikerült az ellenfél önbizalmát feltornáznunk,​ és onnan nem volt megállás egy nagyobb vereség felé. Kisebb gond az eredmény, de a küzdeni akarás teljes hiánya már nagyobb baj. Sajnos a sok hiányzó sem könnyíti meg a helyzetet, de dolgozunk tovább!”//​
 +
 +**U19: //Nagy Szabolcs//​** ​ csapata nagyon simán vezeti a tabellát, reméljük a jövőben is megtartják ezt a remek formájukat,​ és a szezon végén ismét bajnoki címet ünnepelhetnek majd.
 +
 +
 +Nagy Szabolcs értékelése az elmúlt meccsekről://​ „Ismerős ellenfél ellen játszottunk,​ hiszen Alsónémedire látogattunk. A mérkőzésen nem tudtunk sok helyzetet kialakítani,​ viszont ami volt azt sikerült értékesíteni. A létszámunkból fakadóan teljes kerettel tudtunk részt venni a hétköznapi meccs ellenére is. Gratulálok a srácoknak.”\\
 +“A Dömsöd csapata ellen játszottunk. Szép játékkal végre kijött, amit az edzésen gyakorlunk és sikerült értékesíteni a helyzeteinket. Sima 7-0 ás győzelem ezzel tovább tartjuk a jó hazai mérleget.”//​
 +
 +
 +**Továbbjutás a kupában, újabb súlyos sérülés, Gólkirályok Gálája** \\
 +Kezdjük is gálával, U19-es csapatunk egyik legtehetségesebb játékosa, illetve nyártól már a felnőtt csapat keretéhez tartozó Aczberger Alexander, meghívást kapott a 10. Pest Megyei (labdarúgó) Gólkirályok Gálájára hiszen a 2021/​2022-es év U16-os bajnokságban elért gólkirályi címért járó trófeát, és emléklapot vehette át, melyet Bajzát Péter (kétszeres NB I-es gólkirály) és Hahn János (a 2020/​2021-es NB1 gólkirálya) adtak át Alexnak. Hatalmas gratuláció és reméljük minél előbb látjuk őt a felnőtt csapatban is!
 +
 +
 +Szabó Áchimnak lábujj töréssel ért végett a győztes Vecsés elleni kupamérkőzés. A 63. percben egy nagyon csúnya belépő után sérült meg Áchim, ahol páros lábbal csúsztak rá a lábára és ennek az eredménye lett a törés és lehet a teljes őszi fordulókat kényszerű lesz kihagyni. Mielőbbi gyógyulást kívánunk, várunk vissza.
 +
 +Nagyszerű csapatmunkával és a szurkolók buzdításával sikerült tovább jutni a Pest Megyei Kupában a Vecsés ellen. A rendes játékidőben 2-2-es végeredmény született, amit egy büntető párbaj követet ott pedig 3-2-es sikerrel sikerült felül múlni a Vecsés legjobbjait. Így a következő fordulóban Újhartyánba látogat a csapat majd február 11-én.
 +
 +Felnőtt csaptunk egyelőre nem találja a helyes utat, a Vecsési elleni győzelem óta 5 vereséget tud felmutatni Megyesi László legénysége. Marad a kiesés elleni küzdelem vagy a nagy nyomás ellenére rátalálnak a helyes útra?
 +
 +\\
 +**Felsőpakony – Vác 0–2 (0–1)** \\
 +FELSŐPAKONYI KSE: Sásdi D. 5 – Nagy II Tamás 5 (Nagy I Tamás 5, 50. p.), Hegyes P. 5, Szabó Á. 6, Soóky Zs. 5 – Major P. 5, Hajdu B. 4 (Farkas D. 5, a szünetben),​ Cipf D. 5 (Fülöp T. 0, 65. p.), Béres K. 7 – Matyi M. 5 (Nagy Sz. 0, 75. p.), Kordé K. 5 (Oláh Z. 0, 65. p.)\\
 +Megyesi László: //„A mérkőzés elején három óriási helyzetet hagytunk ki, később pedig szinte a semmiből jött a kapott gól. A második félidőben nem tudtunk dominálni, a fiatal vendégcsapat lendületesen és jobban játszott. Gratulálok nekik!”//
 +
 +**Fémalk-Dunavarsány – Felsőpakony 5–1 (2–1)** \\
 +FELSŐPAKONYI KSE: Sásdi D. 4 – Rainer M. 5, Hegyes P. 4 (Nagy I Tamás 4, a szünetben),​ Nagy Sz. 4 (Hajdú P. 4, 54. p.), Soóky Zs. 4 – Major P. 4 (Farkas D. 0, 77. p.), Hajdu B. 4, Cipf D. 4 (Fazekas N. 0, 84. p.), Béres K. 4 – Matyi M. 4 (Oláh Z. 4, 54. p.), Kordé K. 4.\\
 +Megyesi László: //„Jól kezdtünk, de később kiderült, nem bírjuk el a hiányzóinkat,​ s ez a második félidőben hatványozódott a csapatkapitányunk,​ Hegyes Péter kiválásával… Fájó vereség lett belőle. Rendeznünk kell sorainkat és dolgozunk tovább. Gratulálok ellenfelünknek!”//​
 +
 +**Felsőpakony – Nagykáta-Ulviczky Kft. 0-2 (0-0)** \\
 +FELSŐPAKONYI KSE: Sásdi D. 6 – Rainer M. 5, Nagy I Tamás 5, Hegyes P. 5, Nagy Sz. 5 – Hajdu B. 5 (Soóky Zs. 4, 60. p.), Cipf D. 5 (Hajdú P. 0 , 79. p.), Béres K. 5 – Fülöp T. 5 (Matyi M. 5, 60. p.), Kordé K. 5, Oláh Z. 5 (Veibl V. 0, 79. p.)\\
 +Megyesi László: „//​Sokáig egygólos meccsnek tűnt, majd a 2. félidő közepén nem sikerült rendezni a védekezésünket,​ ellenfelünk pedig eközben fölénk kerekedett. Gratulálok a Nagykáta csapatának!”//​
 +
 +**Lasselsberger-Pereg – Felsőpakony 2–1 (0–1)** \\
 +FELSŐPAKONYI KSE: Sásdi D. 5 – Rainer M. 5, Nagy I Tamás 0 (Hajdú P. 5. 22. p.), Hegyes P. 5, Nagy Sz. 5 – Hajdu B. 5 (Fülöp T. 0, 76. p.), Cipf D. 5 (Nagy II Tamás 0, 72. p.), Béres K. 5 – Matyi M. 5 (Oláh Z. 0, 65. p.), Kordé K. 6 (Soóky Zs. 0, 65. p.)\\
 +Megyesi László: //„Úgy érzem, az első félidőben megleptük ellenfelünket,​ ekkor akár kétgólos előny is benne volt az eredményben. A második játékrészben nagyon magunkra húztuk a hazai csapatot, ők domináltak és az utolsó percben fordítani tudtak. Dolgoznunk kell tovább, hogy rászolgáljunk a szerencsére. Gratulálok a Pereg csapatának.”//​
 +
 +**Dunaharaszti – Felsőpakony 2–1 (0–1)** \\
 +FELSŐPAKONYI KSE: Sásdi D. 8 – Rainer M. 7, Nagy I Tamás 7 (Nagy II Tamás 0, 79. p.), Hegyes P. 7, Nagy Sz. 7 (Hajdú P. 0, 81. p.) – Hajdu B. 8, Major P. 7–2=5, Cipf D. 7 (Oláh Z. 0, 75. p.), Béres K. 7 – Matyi M. 7 (Veibl V. 0, 75. p.), Kordé K. 8 (Soóky Zs. 7, a szünetben).\\
 +Megyesi László: //„A vereség ellenére büszke vagyok a csapatomra, a buta kiállítás kivételével minden úgy alakult a végéig, ahogyan elterveztük. A mérkőzés szinte egészében sikerült kontrollálni a hazai csapat támadóit, és emellett helyzeteink is voltak. Izgalmas összecsapás volt, szerintem szorosabb is, mint amire sokan számítottak. A 90. percben meccslabdánk volt, majd a 93.-ban beigazolódott,​ hogy a hazai csapatnak milyen gólveszélyes csatárai vannak. Gratulálok a Dunaharasztinak!”//​
 +
 +Hajrá Pakony!
 +
 +**Hajdu Patrik**
 +

====== Hátbelső ====== ====== Hátbelső ======
2022_09_okt.1666101287.txt.gz · Utolsó módosítás: 2022/10/18 15:54 szerkesztette: bavegh