2022_09_okt [2022/10/20 15:35] (aktuális)

====== Önkormányzat ====== ====== Önkormányzat ======
 +
 +===== Tisztelt Lakosság! =====
 +
 +Ebben a változó gazdasági helyzetben Felsőpakony Nagyközség Önkormányzatának két nagyon fontos feladata van. Meg kell védenie a nehéz helyzetbe került Felsőpakonyi lakosokat, emellett a településvezetés és a fenntartása alá tartozó intézmények fenntartási költségeit csökkenteni kell. Mindezek értelmében egy rezsivédelmi intézkedéscsomagot készített elő Önkormányzatunk,​ mely kiterjed az Önkormányzatra és annak összes intézményére,​ kezelésében lévő területre.\\
 +Jelen intézkedési terv 2022. november 1. napjától hatályos, és visszavonásig,​ de legkésőbb 2023. március 31-ig alkalmazni szükséges.
 +Péntek: zárva tart.\\
 +**Az ügyfélfogadás ideje is módosul: kedden és szerdán egész nap tartunk ügyfélfogadást.** Az írásbeli kérelmeket,​ beadványokat a Hivatal bejáratánál elhelyezett postaládába a fenti időpontokon kívül is, bármikor el lehet helyezni. Sürgős anyakönyvi ügyekben (haláleset anyakönyvezése) Kronvalter Emília elérhető a 06-20/​947-1509-es telefonszámon.
 +
 +**Szabó Magda Könyvtár és Közösségi Ház** \\
 +A Közösségi Ház munkarendje az alábbiak szerint módosul:\\
 +Hétfő és csütörtök:​ 10:00 – 18:00-ig,\\
 +Kedd és szerda: 08:00 – 16:00-ig,\\
 +A Lagúna Rendezvényház bezárásra kerül átmenetileg,​ 2022. november 1. és 2023. március 31. között. A már lekötött hétvégi rendezvények megtartása engedélyezett a hatályos díjfizetési kötelezettség mellett, kizárólag 2022. december 31-ig. Minden tánccsoport órája átszervezésre kerül a Lagúna Rendezvényházból a Könyvtár nagytermébe.
 +
 +A költségeink további csökkentése érdekében,​ lekapcsoljuk a templomok reflektor világítását,​ csökkentjük a karácsonyi díszkivilágítás mennyiségét,​ illetve folyamatosan egyeztetéseket folytatunk arról, hogyan lehet a közvilágítási költségeket csökkenteni (pl. fényerő csökkentésével,​ lámpatestek lekapcsolásával).\\
 +Fenntartjuk a jogot arra, hogy az intézkedési tervet módosítsuk a gyakorlati alkalmazás,​ tapasztalok függvényében.
 +
 +**Nagy János** polgármester
 +

===== Megkezdődött az egészségmegőrző csomagok kiosztása ===== ===== Megkezdődött az egészségmegőrző csomagok kiosztása =====
Sor 390: Sor 417:
 **Felsőpakony – Vác 0–2 (0–1)** \\ **Felsőpakony – Vác 0–2 (0–1)** \\
 FELSŐPAKONYI KSE: Sásdi D. 5 – Nagy II Tamás 5 (Nagy I Tamás 5, 50. p.), Hegyes P. 5, Szabó Á. 6, Soóky Zs. 5 – Major P. 5, Hajdu B. 4 (Farkas D. 5, a szünetben),​ Cipf D. 5 (Fülöp T. 0, 65. p.), Béres K. 7 – Matyi M. 5 (Nagy Sz. 0, 75. p.), Kordé K. 5 (Oláh Z. 0, 65. p.)\\ FELSŐPAKONYI KSE: Sásdi D. 5 – Nagy II Tamás 5 (Nagy I Tamás 5, 50. p.), Hegyes P. 5, Szabó Á. 6, Soóky Zs. 5 – Major P. 5, Hajdu B. 4 (Farkas D. 5, a szünetben),​ Cipf D. 5 (Fülöp T. 0, 65. p.), Béres K. 7 – Matyi M. 5 (Nagy Sz. 0, 75. p.), Kordé K. 5 (Oláh Z. 0, 65. p.)\\
-Megyesi László: //„A mérkőzés elején három óriási helyzetet hagytunk ki, később pedig szinte a semmiből jött a kapott gól. A második félidőben nem tudtunk dominálni, a fiatal vendégcsapat lendületesen és jobban játszott. Gratulálok nekik!”// ​\\+Megyesi László: //„A mérkőzés elején három óriási helyzetet hagytunk ki, később pedig szinte a semmiből jött a kapott gól. A második félidőben nem tudtunk dominálni, a fiatal vendégcsapat lendületesen és jobban játszott. Gratulálok nekik!”//
 **Fémalk-Dunavarsány – Felsőpakony 5–1 (2–1)** \\ **Fémalk-Dunavarsány – Felsőpakony 5–1 (2–1)** \\
 FELSŐPAKONYI KSE: Sásdi D. 4 – Rainer M. 5, Hegyes P. 4 (Nagy I Tamás 4, a szünetben),​ Nagy Sz. 4 (Hajdú P. 4, 54. p.), Soóky Zs. 4 – Major P. 4 (Farkas D. 0, 77. p.), Hajdu B. 4, Cipf D. 4 (Fazekas N. 0, 84. p.), Béres K. 4 – Matyi M. 4 (Oláh Z. 4, 54. p.), Kordé K. 4.\\ FELSŐPAKONYI KSE: Sásdi D. 4 – Rainer M. 5, Hegyes P. 4 (Nagy I Tamás 4, a szünetben),​ Nagy Sz. 4 (Hajdú P. 4, 54. p.), Soóky Zs. 4 – Major P. 4 (Farkas D. 0, 77. p.), Hajdu B. 4, Cipf D. 4 (Fazekas N. 0, 84. p.), Béres K. 4 – Matyi M. 4 (Oláh Z. 4, 54. p.), Kordé K. 4.\\
-Megyesi László: //„Jól kezdtünk, de később kiderült, nem bírjuk el a hiányzóinkat,​ s ez a második félidőben hatványozódott a csapatkapitányunk,​ Hegyes Péter kiválásával... Fájó vereség lett belőle. Rendeznünk kell sorainkat és dolgozunk tovább. Gratulálok ellenfelünknek!”//​+Megyesi László: //„Jól kezdtünk, de később kiderült, nem bírjuk el a hiányzóinkat,​ s ez a második félidőben hatványozódott a csapatkapitányunk,​ Hegyes Péter kiválásával… Fájó vereség lett belőle. Rendeznünk kell sorainkat és dolgozunk tovább. Gratulálok ellenfelünknek!”//​

**Felsőpakony – Nagykáta-Ulviczky Kft. 0-2 (0-0)** \\ **Felsőpakony – Nagykáta-Ulviczky Kft. 0-2 (0-0)** \\
2022_09_okt.1666260180.txt.gz · Utolsó módosítás: 2022/10/20 12:03 szerkesztette: bavegh