===== KSH adatgyűjtés tájékoztatás ===== ===== KSH adatgyűjtés tájékoztatás =====

Finta Nóra - 03.10. Finta Nóra - 03.10.
-

===== NYÍLT DÉLUTÁN ===== ===== NYÍLT DÉLUTÁN =====

-Gyermeküket bölcsődébe beíratni kívánó __**szülők részére, **__ nyílt délutánt tartunk:+Gyermeküket bölcsődébe beíratni kívánó __**szülők részére, **__  nyílt délutánt tartunk:

**2023. április 27-én, (csütörtökön) 16-18 óra között.** **2023. április 27-én, (csütörtökön) 16-18 óra között.**
Sor 89: Sor 83:

A felvételi értesítő kiküldése,​ **2023. május 25-26-án** történik. A felvételi értesítő kiküldése,​ **2023. május 25-26-án** történik.

Sor 154: Sor 142:
 Február 24-én a Gyömrői II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában rendezték meg a területi sakkversenyt. A versenyen iskolánkból 6 diákunk indult. Többen is szép eredményt értek el. Február 24-én a Gyömrői II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában rendezték meg a területi sakkversenyt. A versenyen iskolánkból 6 diákunk indult. Többen is szép eredményt értek el.

-1-2. korcsoportban 3. helyezést ért el Lukács Fanni Lili 3.b osztályos tanuló..\\ +1-2. korcsoportban ​**3. helyezést ​**ért el** Lukács Fanni Lili **3.b osztályos tanuló..
-A 3-4. korcsoportos versenyben ​az 1. helyezést ért el Csitári Máté 3.b osztályos tanuló. Ugyanebben a korcsoportban Bánki Letti  3.a osztályos tanuló a 8. helyezett lett.\\ +
-Az 5-6. korcsoportban ugyancsak 8. helyezett lett Pál Eszter 5.b osztályos tanuló ​, a 7-8.. korcsoportban az 1. helyezett Völgyesi Krisztofer Noel , míg Antal Fruzsina ​ a 14. lett. Mindketten a hetedik osztály tanulói.+A 3-4. korcsoportos versenyben ​**1. helyezést** ért el **Csitári Máté** 3.b osztályos tanuló. Ugyanebben a korcsoportban ​**Bánki Letti** 3.a osztályos tanuló a 8. helyezett lett.
 +
 +Az 5-6. korcsoportban ugyancsak 8. helyezett lett **Pál Eszter** 5.b osztályos tanuló ​
 +
 +7-8.. korcsoportban az **1. helyezett** **Völgyesi Krisztofer Noel** , míg **Antal Fruzsina** a 14. lett. Mindketten a hetedik osztály tanulói.

Gratulálunk a szép eredményekhez! Gratulálunk a szép eredményekhez!

-**Pataki Rozália **felkészítő pedagógus\\ +**Pataki Rozália** felkészítő pedagógus
-\\ +
-kép: Sakkozóink+

-===== Az ünnep margójára =====++kép

-Megkönnyeztem… no nem fájt a fejem, nem ért szomorúság. Unokáim szemében is láttam…mama mi van veled? Olyan érzések törtek fel bennem az 5. osztályosok megemlékezése láttán, amiknek könny lett a vége.\\
-A zene, a tánc, a végtelenül fegyelmezett gyermekek. Én tudom mennyi munkája van ebben a felkészítő tanároknak. Tanítói pályám során talán egyszer kellett március 15-i műsort készítenem a tanítványaimmal. De mondhatom, ezt az átélést, ezeket a jól, érthetően előadott verseket, szöveget, amit itt, a mi iskolánk tornatermében hallottam, a lelkembe ivódott.\\
-Az ifjú táncosokról úgy gondoltam, profi kis művészek, de már nem fedeztem fel kis arcuk vonásaiból,​ kinek a gyermekei. Példásan gyönyörűek voltak a leánykák ruhái, és azok az összeszokott mozdulatok elbűvöltek. Drága Aranka néni! A furulyásokról csak annyit, sok gyerekkel szerettetted meg a zenét ezzel. Áhitattal néztek Rád!\\
-Köszönet a munkátokért,​ az ízléses dekorációért,​ hogy ennyi, még a felső tagozat ízét most kóstolgató ötödikes gyerkőcöt mozgattatok meg.\\
-Unokám mondta: Ő mondta a Nemzeti dalt… Igen, Bagoly Ricsi is az én tanítványom volt!\\
-Büszke vagyok Rátok pakonyi pedagógusok Wareczki Erika, Sárossy Szilvi, és kedves falutársaim! Köszönjük meg a munkájukat!\\
-Köszönöm!
-
-**Konkoly Manyi** néni
 ===== Az 1848-49-es forradalomra és szabadságharcról emlékeztünk ===== ===== Az 1848-49-es forradalomra és szabadságharcról emlékeztünk =====

Sor 193: Sor 174:
 Piros-fehér-zöld Piros-fehér-zöld

+===== Az ünnep margójára =====

-===== Tanulóink sikerei ​gyömrői területi sakkversenyen =====+Megkönnyeztem… no nem fájt fejem, nem ért szomorúság. Unokáim szemében is láttam…mama mi van veled? Olyan érzések törtek fel bennem az 5. osztályosok megemlékezése láttán, amiknek könny lett a vége.\\
 +A zene, a tánc, a végtelenül fegyelmezett gyermekek. Én tudom mennyi munkája van ebben a felkészítő tanároknak. Tanítói pályám során talán egyszer kellett március 15-műsort készítenem a tanítványaimmal. De mondhatom, ezt az átélést, ezeket a jól, érthetően előadott verseket, szöveget, amit itt, a mi iskolánk tornatermében hallottam, a lelkembe ivódott.\\
 +Az ifjú táncosokról úgy gondoltam, profi kis művészek, de már nem fedeztem fel kis arcuk vonásaiból,​ kinek a gyermekei. Példásan gyönyörűek voltak a leánykák ruhái, és azok az összeszokott mozdulatok elbűvöltek. Drága Aranka néni! A furulyásokról csak annyit, sok gyerekkel szerettetted meg a zenét ezzel. Áhitattal néztek Rád!\\
 +Köszönet a munkátokért,​ az ízléses dekorációért,​ hogy ennyi, még a felső tagozat ízét most kóstolgató ötödikes gyerkőcöt mozgattatok meg.\\
 +Unokám mondta: Ő mondta a Nemzeti dalt… Igen, Bagoly Ricsi is az én tanítványom volt!\\
 +Büszke vagyok Rátok pakonyi pedagógusok Wareczki Erika, Sárossy Szilvi, és kedves falutársaim! Köszönjük meg a munkájukat!\\
 +Köszönöm!

-Február 24-én a Gyömrői II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolában rendezték meg a területi sakkversenyt. A versenyen iskolánkból 6 diákunk indult. Többen is szép eredményt értek el. +**Konkoly Manyi** néni
- +=====   =====
-1-2. korcsoportban ​**3. helyezést ​**ért el** Lukács Fanni Lili **3.b osztályos tanuló.. +
- +
-A 3-4. korcsoportos versenyben **1. helyezést** ért el **Csitári Máté** 3.b osztályos tanuló. Ugyanebben a korcsoportban **Bánki Letti** 3.a osztályos tanuló a 8. helyezett lett. +
- +
-Az 5-6. korcsoportban ugyancsak 8. helyezett lett **Pál Eszter** 5.b osztályos tanuló . +
- +
-A 7-8.. korcsoportban az **1. helyezett** **Völgyesi Krisztofer Noel** , míg **Antal Fruzsina** a 14. lett. Mindketten a hetedik osztály tanulói. +