2020_03_marc [2020/03/13 18:12] (aktuális)
kadar.rozalia [Egyszer fent, egyszer lent!]
Sor 382: Sor 382:
 ===== Egyszer fent, egyszer lent! ===== ===== Egyszer fent, egyszer lent! =====

-A téli felkészülés alatt a legtöbb szurkoló már számolgatta,​ hány mérkőzés kell a veretlen szezonhoz, vagy éppen az újabb aranycsapat van újból alakulóban. Ezeket a számításokat ​félig-meddig ​keresztbe is vágta a tavaszi szezon első három mérkőzése,​ ami nem a várt eredményt hozta.+A téli felkészülés alatt a legtöbb szurkoló már számolgatta,​ hány mérkőzés kell a veretlen szezonhoz, vagy éppen az újabb aranycsapat van újból alakulóban. Ezeket a számításokat ​féligmeddig ​keresztbe is vágta a tavaszi szezon első három mérkőzése,​ ami nem a várt eredményt hozta.

-Február végén egy hazai mérkőzésen azt a Taksonyt fogadtuk, aki az Őszi szezonban egyedüli csapatként pontot szerzett az ellenünk lejátszott meccsén. A mérkőzés egy igen csak kiélezett, helyzetekkel tarkított első félidővel indult, aminek végén a szezon egyik, ha nem a legszebb gólját szerezte játékosunk,​ Matyi Mátyás egy ollózó mozdulatot követően. A második félidőben hasonlóan az elsőhöz, helyzet itt-helyzet ott félidőt láthattunk,​ aminek szintén a végén gól született. Ez a gól sajnos nem a hazai csapat nevéhez fűződik. A mérkőzés végéig további gól nem született, így pontosztozkodás lett a meccs kimenetele (ebben a szezonban először sikerült bárkinek is pontot rabolnia hazai meccsen tőlünk). Egy hét múlva egy seregnyi szurkolóval,​ közösen a csapattal buszos utazásra került sor, Szentmártonkátára (Aranyszarvas SE) látogattunk,​ a tabellán a Mieink ​inverze, hiszen míg mi veretlenül,​ ők nyeretlenül vágtak neki a hétvégének. A hazai gárda igen hamar meglepett minket, hisz a 3. minutumban gólt szereztek, Mi pedig a teljes első félidőt kihagyott ziccerekkel,​ illetve egy teljesen jogtalan (a mérkőzésen készült videófelvétel alapján) piros lappal zártuk. Ezután pedig jött a hidegzuhany. 23 perc alatt további 4 bekapott gól után tudtuk, hogy ez a veretlenség ezzel a meccsel fog megszakadni. A szépítés összejött,​ a meccs végeredménye pedig 6:1 lett (gsz.: Kordé K.). A meccs után edzőnk, Megyesi László így vélekedett:​ //​„Hatalmas vereségbe szaladtunk ​vele, de egy ilyen kudarcnak mindig sok összetevője van. Nem sikerült jól már a meccs előtti ráhangolódás sem. A második percben hátrányba kerültünk,​ számos helyzetet kihagytunk, majd a játékvezető tévedései befolyásolták a mérkőzést egy jogtalan kiállítással és egy büntetővel. Hamar kiderült, hogy ez a szombat nem a mi napunk, de még 3–0-nál, tíz emberrel is mentünk előre, hiszen gólokkal akartuk meghálálni a szurkolóknak,​ hogy elkísértek minket. Ezen a ponton naivak voltunk, így belerohantunk egy kínos vereségbe, ami tudtuk, hogy előbb vagy utóbb bekövetkezik. Remélem, hamarosan egy újabb hosszú sorozatot tudunk felépíteni. Gratulálok az Aranyszarvasnak,​ nekünk pedig fel kell állnunk és előre kell néznünk”//​+Február végén egy hazai mérkőzésen azt a Taksonyt fogadtuk, aki az őszi szezonban egyedüli csapatként pontot szerzett az ellenünk lejátszott meccsén. A mérkőzés egy igencsak ​kiélezett, helyzetekkel tarkított első félidővel indult, aminek végén a szezon egyik, ha nem a legszebb gólját szerezte játékosunk,​ Matyi Mátyás egy ollózó mozdulatot követően. A második félidőben hasonlóan az elsőhöz, helyzet itt-helyzet ott félidőt láthattunk,​ aminek szintén a végén gól született. Ez a gól sajnos nem a hazai csapat nevéhez fűződik. A mérkőzés végéig további gól nem született, így pontosztozkodás lett a meccs kimenetele (ebben a szezonban először sikerült bárkinek is pontot rabolnia hazai meccsen tőlünk). Egy hét múlva egy seregnyi szurkolóval,​ közösen a csapattal buszos utazásra került sor, Szentmártonkátára (Aranyszarvas SE) látogattunk,​ a tabellán a mieink ​inverze, hiszen míg mi veretlenül,​ ők nyeretlenül vágtak neki a hétvégének. A hazai gárda igen hamar meglepett minket, hisz a 3. minutumban gólt szereztek, Mi pedig a teljes első félidőt kihagyott ziccerekkel,​ illetve egy teljesen jogtalan (a mérkőzésen készült videófelvétel alapján) piros lappal zártuk. Ezután pedig jött a hidegzuhany. 23 perc alatt további 4 bekapott gól után tudtuk, hogy ez a veretlenség ezzel a meccsel fog megszakadni. A szépítés összejött,​ a meccs végeredménye pedig 6:1 lett (gsz.: Kordé K.). A meccs után edzőnk, Megyesi László így vélekedett:​ //​„Hatalmas vereségbe szaladtunk ​bele, de egy ilyen kudarcnak mindig sok összetevője van. Nem sikerült jól már a meccs előtti ráhangolódás sem. A második percben hátrányba kerültünk,​ számos helyzetet kihagytunk, majd a játékvezető tévedései befolyásolták a mérkőzést egy jogtalan kiállítással és egy büntetővel. Hamar kiderült, hogy ez a szombat nem a mi napunk, de még 3–0-nál, tíz emberrel is mentünk előre, hiszen gólokkal akartuk meghálálni a szurkolóknak,​ hogy elkísértek minket. Ezen a ponton naivak voltunk, így belerohantunk egy kínos vereségbe, ami tudtuk, hogy előbb vagy utóbb bekövetkezik. Remélem, hamarosan egy újabb hosszú sorozatot tudunk felépíteni. Gratulálok az Aranyszarvasnak,​ nekünk pedig fel kell állnunk és előre kell néznünk”//​

Ezt a mondhatni nagy pofont Üllőn próbálta a csapat korrigálni,​ ami sajnos nem sikerült, itt is vereséget szenvedtünk 3:1 arányban (gsz.: Nagy Sz.), ami sovány vigasz, hogy ezeken a fordulókon a közvetlen mögöttünk lévő riválisok is botlottak, így az előnyünk továbbra is 6 pont. A cél továbbra is a bajnoki cím megszerzése,​ illetve az ezzel járó feljutás a megyei elitbe. Ezt a mondhatni nagy pofont Üllőn próbálta a csapat korrigálni,​ ami sajnos nem sikerült, itt is vereséget szenvedtünk 3:1 arányban (gsz.: Nagy Sz.), ami sovány vigasz, hogy ezeken a fordulókon a közvetlen mögöttünk lévő riválisok is botlottak, így az előnyünk továbbra is 6 pont. A cél továbbra is a bajnoki cím megszerzése,​ illetve az ezzel járó feljutás a megyei elitbe.
Sor 391: Sor 391:

B.Z.: Mióta űzöd ezt a sportágat?​\\ B.Z.: Mióta űzöd ezt a sportágat?​\\
-//A.A.: Kis korom óta apukám már tanított focizni és már akkor nagyon megkedveltem. Már nagyjából 9 éve űzöm a sportágat.//​+//A.A.: Kis korom óta apukám már tanított focizniés már akkor nagyon megkedveltem. Már nagyjából 9 éve űzöm a sportágat.//​

B.Z.: Miért ezt a sportot választottad?​\\ B.Z.: Miért ezt a sportot választottad?​\\
-//A.A.: Azért mert úgy érzem, ebben vagyok a legjobb. Valamint ez a sport által szereztem nagyon sok barátot is.//+//A.A.: Azértmert úgy érzem, ebben vagyok a legjobb. Valamint ez által ​a sport által szereztem nagyon sok barátot is.//

-B.Z.: Hogyan látod magad 5 illetve 15 év múlva a sportban?​\\ +B.Z.: Hogyan látod magad 5illetve 15 év múlva a sportban?​\\
-//A.A.: Hosszú távra tervezem. Valamint 5 év múlva még aktívan szeretnék focizni és jó 15 év múlva pedig nem feltétlen aktívan, de tudásomat továbbadva edző lennék.//+//A.A.: Hosszú távra tervezem. Valamint 5 év múlva még aktívan szeretnék focizniés jó 15 év múlva pedig nem feltétlen aktívan, de tudásomat továbbadva edző lennék.//

B.Z.: Sportolsz mást is a focin kívül?\\ B.Z.: Sportolsz mást is a focin kívül?\\
-//A.A.: A focin kívül régebben kipróbáltam más sportot is röplabdát vagy kosárlabdát,​ de még így is visszakanyarodtam a focihoz. Jelenleg nem sportolok semmit a foci mellett. Tanulás után a foci az első és csak erre szeretnék összpontosítani.//​+//A.A.: A focin kívül régebben kipróbáltam más sportot isröplabdát vagy kosárlabdát,​ de még így is visszakanyarodtam a focihoz. Jelenleg nem sportolok semmit a foci mellett. Tanulás után a foci az elsőés csak erre szeretnék összpontosítani.//​

B.Z.: Hogy érzed magad ebben a Felsőpakonyi légkörben?​\\ B.Z.: Hogy érzed magad ebben a Felsőpakonyi légkörben?​\\
-//A.A.: A Felsőpakonyi légkörben nagyon jól érzem magam. Be tudtam illeszkedni és az edzőkkel is jól kijövök. Másrészt remélem ez így is fog maradni//+//A.A.: A Felsőpakonyi légkörben nagyon jól érzem magam. Be tudtam illeszkedniés az edzőkkel is jól kijövök. Másrészt remélemez így is fog maradni//

B.Z.: Ki a példaképed?​\\ B.Z.: Ki a példaképed?​\\
-//A.A.: Nekem a példaképem a Francia Kylian Mbappé, mert nagyon kitartó és ő is elég fiatalon került egy PSG szintű csapathoz, és én ezt a példát szeretném követni.//+//A.A.: Nekem a példaképem a Francia Kylian Mbappé, mert nagyon kitartóés ő is elég fiatalon került egy PSG szintű csapathoz, és én ezt a példát szeretném követni.//

Bízunk benne, hogy évekkel később, akár nemzetközi szinten is, de minimum a magyar elitben láthatjuk őt. Hajrá Alex!\\ Bízunk benne, hogy évekkel később, akár nemzetközi szinten is, de minimum a magyar elitben láthatjuk őt. Hajrá Alex!\\
Sor 412: Sor 412:

**Barta Zoltán** **Barta Zoltán**
 +
 +
 ===== Diákolimpia ===== ===== Diákolimpia =====

2020_03_marc.1584119046.txt.gz · Utolsó módosítás: 2020/03/13 18:04 szerkesztette: kadar.rozalia