2020_07_aug [2020/08/25 15:28] (aktuális)
kadar.rozalia [Futballban gazdag nyár!]
Sor 333: Sor 333:

Sok minden történt a nyáron, ami a felsőpakonyi labdarúgást érinti, hiszen megtartottuk az I. Nyári Focitábort,​ átadásra került az új büférészleg,​ a lelátóra fedél került, majd egy díszes „pakony-tábla”,​ így ezeket hátrahagyva vártuk az új szezont.\\ Sok minden történt a nyáron, ami a felsőpakonyi labdarúgást érinti, hiszen megtartottuk az I. Nyári Focitábort,​ átadásra került az új büférészleg,​ a lelátóra fedél került, majd egy díszes „pakony-tábla”,​ így ezeket hátrahagyva vártuk az új szezont.\\
-A táborban 42 gyermek vett részt, ahol hétfőtől péntekig 8 órában a fociéés a szórakozásé volt a főszerep. Sok olyan élménnyel lehettek gazdagabbak a fiatalok, amikkel egy hagyományos edzésen nem találkoznak,​ gondolhatunk itt egy közös meccsnézésre vagy egy számháborúra. Reméljük 2021-ben is ekkora népszerűsége lesz a tábornak, és meg tudjuk tartani a másodikat is.\\+A táborban 42 gyermek vett részt, ahol hétfőtől péntekig 8 órában a focié és a szórakozásé volt a főszerep. Sok olyan élménnyel lehettek gazdagabbak a fiatalok, amikkel egy hagyományos edzésen nem találkoznak,​ gondolhatunk itt egy közös meccsnézésre vagy egy számháborúra. Reméljük2021-ben is ekkora népszerűsége lesz a tábornak, és meg tudjuk tartani a másodikat is.\\
 A felnőtt csapat, miután kiderült, hogy a megyei I. osztályban indul, megkezdte az ehhez méltó felkészülést,​ ami rengeteg edzőmeccsben merült ki. A tavalyi kerethez képest két távozóval kellett hogy számoljon Megyesi László vezetőedző,​ így a vezetőséggel együtt a pótlásukon dolgozva 2 játékost sikerült igazolnunk. A középpályánkat,​ illetve a csatársort próbáltuk megerősíteni,​ előbbit Veres Zsolt személyével,​ aki a megyei I. osztályból érkezett hozzánk, igaz nem a jól ismert Pestiből, hanem Békés megyéből, azon belül is Szeghalomról. Utóbbi posztra pedig Bugyiról érkezett az erősítés Nagy-Jáger Dávid személyében. Nekik jó beilleszkedést,​ és sikeres meccseket kívánunk.\\ A felnőtt csapat, miután kiderült, hogy a megyei I. osztályban indul, megkezdte az ehhez méltó felkészülést,​ ami rengeteg edzőmeccsben merült ki. A tavalyi kerethez képest két távozóval kellett hogy számoljon Megyesi László vezetőedző,​ így a vezetőséggel együtt a pótlásukon dolgozva 2 játékost sikerült igazolnunk. A középpályánkat,​ illetve a csatársort próbáltuk megerősíteni,​ előbbit Veres Zsolt személyével,​ aki a megyei I. osztályból érkezett hozzánk, igaz nem a jól ismert Pestiből, hanem Békés megyéből, azon belül is Szeghalomról. Utóbbi posztra pedig Bugyiról érkezett az erősítés Nagy-Jáger Dávid személyében. Nekik jó beilleszkedést,​ és sikeres meccseket kívánunk.\\
 A tétmeccsek sora a Magyar Kupa PM-ág 1. fordulójával kezdődött,​ amikor is Tökölre látogattunk,​ de sajnos 4:1-es végeredménnyel búcsúztunk a sorozattól.\\ A tétmeccsek sora a Magyar Kupa PM-ág 1. fordulójával kezdődött,​ amikor is Tökölre látogattunk,​ de sajnos 4:1-es végeredménnyel búcsúztunk a sorozattól.\\
-1 éves távollét utánújra megyei I. osztályú mérkőzést játszva látogattunk Dunakeszire. Mondhatni ebben a szezonban az első meccs, amikor a legkevesebb sérülttel,​ hiányzóval tudtunk kiállni, így ehhez méltóan igencsak hamar, a 20. percben megszereztük a vezetést Kmetykó Kevin fejesével. A 2. félidő legelső perceiben egy büntetővel kiegyenlített a hazai alakulat. ​Ez után egy kiegyenlített 2. félidő hajrájában Fülöp Tamás mesteri szabadrúgás gólja döntötte el a 3 pont sorsát. Nagy öröm ez, hiszen az előző itt lejátszott meccsen egy nagyobb vereségbe szaladtunk bele.\\+1 éves távollét után újra megyei I. osztályú mérkőzést játszva látogattunk Dunakeszire. Mondhatniebben a szezonban az első meccs, amikor a legkevesebb sérülttel,​ hiányzóval tudtunk kiállni, így ehhez méltóan igencsak hamar, a 20. percben megszereztük a vezetést Kmetykó Kevin fejesével. A 2. félidő legelső perceiben egy büntetővel kiegyenlített a hazai alakulat. ​Ezután ​egy kiegyenlített 2. félidő hajrájában Fülöp Tamás mesteri szabadrúgás gólja döntötte el a 3 pont sorsát. Nagy öröm ez, hiszen az előző itt lejátszott meccsen egy nagyobb vereségbe szaladtunk bele.\\
 VS Dunakeszi – Felsőpakony KSE 1:2 (Kmetykó K., Fülöp T.)\\ VS Dunakeszi – Felsőpakony KSE 1:2 (Kmetykó K., Fülöp T.)\\
 Legfiatalabb játékosunk,​ Lőrincz Botond is pályára lépett ezen a találkozón,​ aki 2003-ban született, így 17 évesen elmondhatja magáról, hogy a megyei I. osztályban nyert meccsen játszhatott a csapatban. Botond iskolapéldája annak, hogy sok és kitartó edzésmunkával hogyan lehet valaki az utánpótlásból kiemelve felnőtt kerettag. A mérkőzés után interjút készítettünk vele, hogyan is vélekedik a labdarúgásról nálunk. Legfiatalabb játékosunk,​ Lőrincz Botond is pályára lépett ezen a találkozón,​ aki 2003-ban született, így 17 évesen elmondhatja magáról, hogy a megyei I. osztályban nyert meccsen játszhatott a csapatban. Botond iskolapéldája annak, hogy sok és kitartó edzésmunkával hogyan lehet valaki az utánpótlásból kiemelve felnőtt kerettag. A mérkőzés után interjút készítettünk vele, hogyan is vélekedik a labdarúgásról nálunk.
2020_07_aug.1598361779.txt.gz · Utolsó módosítás: 2020/08/25 15:22 szerkesztette: kadar.rozalia