2020_08_szept [2020/09/25 14:25] (aktuális)

====== Iskola ====== ====== Iskola ======
 +
 +===== Szigorodtak a papírhulladék átvételének feltételei =====
 +
 +Mint ismert, iskolánk egyik fő nevelési célja a környezettudatos magatartás kialakítása,​ amelyet az elmúlt években többször sikeresen megszervezett papírhulladék-gyűjtési akcióink is bizonyítottak. Idén, 2020-ban azonban a helyzetünket a járvány mellett az is nehezíti, hogy megváltoztak a papírhulladák átvételének feltételei. Az átvevő cégek konkrétan meghatározzák,​ milyen papírfajtákat milyen feltételekkel vesznek át, többnyire ingyen. Ezzel nagyon beszűkült,​ jóformán megszűnt az eddig megszokott gyűjtési forma.\\
 +A szigorítás egyébként nem csak hazai jelenség, egész Európában egyre több és több odafigyelést igényel a szelektívvé vált hulladékgyűjtés és -hasznosítás feltételeinek betartása.\\
 +Az iskola és a gyerekek közreműködésével idénre tervezett gyűjtési tevékenységünket a megnehezült feltételek és a vírushelyzet együttes hatása szinte ellehetetlenítette.\\
 +Reméljük, hogy az idei évhez képest jövőre kedvezőbben alakul ez a folyamat, és gyermekeink ismét jókedvvel tolhatják a talicskát településünk utcáin.

===== 5 meccs, 12 pont! ===== ===== 5 meccs, 12 pont! =====

-A fantasztikus szezonrajtot követően, ami a Dunakeszin elért sikert foglalja magában, tudtuk jól, ez nem ugyanaz a helyzet, mint 2 éve ilyenkor. Ezt jól türközi az a tény is, hogy a csapat 80%-a több mint 4 éve együtt készül meccsről-meccsre, szezonról-szezonra.\\ +A fantasztikus szezonrajtot követően, ami a Dunakeszin elért sikert foglalja magában, tudtuk jól, ez nem ugyanaz a helyzet, mint 2 éve ilyenkor. Ezt jól türközi az a tény is, hogy a csapat 80%-a több mint 4 éve együtt készül meccsről meccsre, szezonról szezonra.\\
-A 2. fordulóban Nagykátát fogadtukelső tétmeccsként hazai pályán az új szezonban. Ehhez mérten kellő lendülettel,​ sok helyzettel tarkított első félidőben nem született gól, na de ami ezután történtKordé Krisztián révén megszereztük a vezetést, majd 2 percen belül 2 bekapott gól érkezett válaszul az ellenféltől. A gyors gólok után egy még gyorsabb válasz érkezett a részünkről,​ hiszen Matyi Mátyás a középkezdés után azonnal kiegyenlített. Sajnos, ami ezután történt az már egy igen csak felejthető momentum a részünkről,​ hiszen a 90. percben Nagykáta megszerezte a 3. gólját, így a győzelmet ​is, és az ehhez tartozó 3 pontot is. Ezzel a vereséggel egy igencsak hosszú széria szakadt meg, miszerint 2018.11.24.-én kapott ki a felnőtt csapat utoljára hazai pályán.\\ +A 2. fordulóban Nagykátát fogadtuk első tétmeccsként hazai pályán az új szezonban. Ehhez mérten kellő lendülettel,​ sok helyzettel tarkított első félidőben nem született gól, na deami ezután történtKordé Krisztián révén megszereztük a vezetést, majd 2 percen belül 2 bekapott gól érkezett válaszul az ellenféltől. A gyors gólok után egy még gyorsabb válasz érkezett a részünkről,​ hiszen Matyi Mátyás a középkezdés után azonnal kiegyenlített. Sajnos, ami ezután történtaz már egy igen csak felejthető momentum a részünkről,​ hiszen a 90. percben Nagykáta megszerezte a 3. gólját, így a győzelmet ​ és az ehhez tartozó 3 pontot is. Ezzel a vereséggel egy igencsak hosszú széria szakadt meg, miszerint 2018.11.24.-én kapott ki a felnőtt csapat utoljára hazai pályán.\\
-Így, ezzel a vereséggelés azzal a tudattal vártuk a Tököli mérkőzést,​ hogy a Magyar Kupa idei kiírásában pont Tököl ellen estünk ki a legelső fordulóban. Az első félidő ennek a képnek a síkjában zajlott, hiszen 2:0-s hazai vezetéssel vonultunk szünetre. A 2. félidőt pedig mintha Hollywood legprofibb forgatókönyvírója írta volna. Gól a 60. percben, gól a 89. percben. Majd amikor már mindenki ezt hitte, hogy ezzel a bravúros 2 góllal visszajöttünk a meccsbeés hazaviszünk 2 pontot, jött a 91. minutum, és Kordé Krisztián egész meccsen mutatott kitartó munkáját egy góllal koronázta meg. A szurkolókban így nem maradt hiányérzet,​ és a játékosok is boldogan távoztak ezzel a 3 ponttal.\\ +Így, ezzel a vereséggel és azzal a tudattal vártuk a Tököli mérkőzést,​ hogy a Magyar Kupa idei kiírásában pont Tököl ellen estünk ki a legelső fordulóban. Az első félidő ennek a képnek a síkjában zajlott, hiszen 2:0-s hazai vezetéssel vonultunk szünetre. A 2. félidőt pedig mintha Hollywood legprofibb forgatókönyvírója írta volna. Gól a 60. percben, gól a 89. percben. Majd amikor már mindenki ezt hitte, hogy ezzel a bravúros 2 góllal visszajöttünk a meccsbe és hazaviszünk 2 pontot, jött a 91. minutum, és Kordé Krisztián egész meccsen mutatott kitartó munkáját egy góllal koronázta meg. A szurkolókban így nem maradt hiányérzet,​ és a játékosok is boldogan távoztak ezzel a 3 ponttal.\\
-Említve a Hollywood-i rendezőket,​ tudjuk milyen érzés amikor egy sorozat új részére 1 hetet kell várjunk, így volt ez most is, hiszen mint utólag kiderült egy újabb váratlan fordulattal állt elő az aktuális „rész a sorozatból”. Újabb idegenbeli mérkőzés várt ránk, ezúttal Dunaharasztira kellett ellátogatnunk. Új igazolásunk,​ Nagy-Jáger Dávid révén hamar vezetéshez jutottunk, amire még az első félidő hajrájában jött a szépítés hazai oldalról. A fordulat pedig ismét csak a második félidő hajrájában,​ a 92. percben érkezett, lemásolva az előző héten történteket,​ újfent Kordé Krisztián szerezte meg a győztes gólt.\\+Említve a Hollywood-i rendezőket,​ tudjuk milyen érzésamikor egy sorozat új részére 1 hetet kell várjunk, így volt ez most is, hiszen ​-- mint utólag kiderült--, egy újabb váratlan fordulattal állt elő az aktuális „rész a sorozatból”. Újabb idegenbeli mérkőzés várt ránk, ezúttal Dunaharasztira kellett ellátogatnunk. Új igazolásunk,​ Nagy-Jáger Dávid révén hamar vezetéshez jutottunk, amire még az első félidő hajrájában jött a szépítés hazai oldalról. A fordulat pedig ismét csak a második félidő hajrájában,​ a 92. percben érkezett, lemásolva az előző héten történteket,​ újfent Kordé Krisztián szerezte meg a győztes gólt.\\
 Ez tehát azt eredményezi,​ hogy 3 idegenbeli mérkőzésen mind a 9 pontot sikerült begyűjtenünk.\\ Ez tehát azt eredményezi,​ hogy 3 idegenbeli mérkőzésen mind a 9 pontot sikerült begyűjtenünk.\\
 Hogy ne csak idegenben legyen eredményes a csapat, Törtelt 4:1-re sikerült felülmúlnunk,​ végig uralva mind az eredményt, mind pedig a mérkőzést.\\ Hogy ne csak idegenben legyen eredményes a csapat, Törtelt 4:1-re sikerült felülmúlnunk,​ végig uralva mind az eredményt, mind pedig a mérkőzést.\\
Sor 381: Sor 392:

SZEZONBÉRLET!\\ SZEZONBÉRLET!\\
-Újdonság az idei szezontól, törzsszurkolók figyelmébe ​leginkább!\\ +Újdonság az idei szezontól, ​leginkább ​törzsszurkolók figyelmébe:\\
-Akik valamennyi mérkőzésen kilátogatnak hazai pályára, vagy éppen akik ezzel támogatnák a helyi utánpótlás bázist, azoknak egy remek lehetőségférfiaknak 7.500 Ft, nőknek pedig 4.000 Ft-os áron megvásárolható a sportbüfében,​ illetve Barta Zoltánnál.+akik valamennyi mérkőzésen kilátogatnak hazai pályára, vagy éppenakik ezzel támogatnák a helyi utánpótlás bázist, azoknak egy remek lehetőség. A bérlet ​férfiaknak 7.500 Ft-os, nőknek pedig 4.000 Ft-os áron megvásárolható a sportbüfében,​ illetve Barta Zoltánnál.

Hajrá Pakony!\\ Hajrá Pakony!\\
2020_08_szept.1600949620.txt.gz · Utolsó módosítás: 2020/09/24 14:13 szerkesztette: bavegh